SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 9342115
nr 934 2115
Bestick
25 del, Silver, CG Hallberg CGH, 1950-tal, 6 + 6 + 12 + 1 del, Haga & Slottsbarock, monogram, 750g brutto
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 12 januari 2015
kl 19:44:32
1/1 19:12:07
1.000 kr
3/1 16:00:36
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver